Domů » ArcadeBulls hodnotí úroveň české streamerské scény na Twitchi

ArcadeBulls hodnotí úroveň české streamerské scény na Twitchi(2 minuty čtení)

Známý český streamer a moderátor herního pořadu RE-PLAY, Oldřich Štěrba alias ArcadeBulls, se na svém webu rozhodl vyjádřit ke stavu českého Twitche. Že o ničem nevíte? Pokud tento server často navštěvujete, jistě vás nepřekvapí, co Bulla tolik naštvalo.

Stejný, nebo podobný názor totiž zastává více lidí, možná i streamerů. Jako první si ve svém článku s názvem „Ach jo!“ vzal na paškál streamování pořadů, seriálů a filmů. Je to poměrně snadný způsob, jak získat diváky – vyberete „nejtrapnější“ seriál nebo pořad a sledujete ho se svými příznivci, kteří vám za to navíc platí. Teď nechci urazit fanoušky následujících děl, ale za nejvíce trapné jsou považovány například Prostřeno!, Výměna manželek nebo Rande. Není těžké mít obsah, když si „půjčíte“ práci někoho jiného, že? Navíc se jedná o poněkud lacinou zábavu, na což často upozorňují diváci, než jsou na oném kanále zabanováni „Je to prostě šedá zóna, která u nás funguje jenom proto, že kravaťáci na Nově a Primě netuší, co je Twitch a už vůbec, že se dá monetizovat na tom, že hrajete videohry,“ říká ArcadeBulls.

Dalším tématem byla celková tvorba českých streamerů. Influencer ovlivňuje svou komunitu a je na něm, jaká bude. Momentálně se dostávají na výsluní lidé, jejichž jediná dovednost je podle Bulla dělat „hovadiny“ a burcovat své fanoušky ke spamování OMEGALUL a Pepega v chatu. Tím se do pozadí odsunují menší art nebo herní kanály. Kritizuje také celkovou povrchnost, která se táhne nejen českou Twitch komunitou, ale i celou naší společností. Diví se vůbec ještě někdo tomu, jak influencery lidé vnímají? Když někde ve společnosti vyslovíte slovo youtuber, čtenářům jistých deníků naskáčou pupínky. Nebo se stačí podívat na Facebookové komentáře. 

Have your say!

0 0

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.