Domů » The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House(3 minuty čtení)

The Haunting of Hill House

Když se nad tím zamyslím, tak vám velmi často přináším tipy právě na horory, ale nějak si nemůžu pomoct. Mám je celkem ráda a tenhle od Netflixu, který už běží od října minulého roku, za tu zmínku určitě stojí. Je to navíc volná adaptace na román Dům na kopci, který napsala Shirley Jackson v padesátých letech.

Milovníky tohoto žánru by mohlo zajímat, že konkrétně tento seriál přivedl do mdlob pár lidí. Takže jsem se tak trochu obětovala, abych zjistila, jestli je to opravdu tak děsivé. Pojďme se na to podívat.

Celý příběh se točí kolem jedné sedmičlenné rodiny Crainových, kterou tvoří otec Hugh, matka Olivia a děti Shirley, Nell, Lucas, Theodora a Steven. Hugh a Olivia se živí tím, že renovují staré domy, které přetváří v cosi, co zaujme potenciální kupce. Jednou se dostanou do domu v Hill House, který ale není jako ty všechny ostatní. Dalo by se říct, že tenhle dům si žije vlastním životem a každý, kdo do něj vstoupí, se stává nezvaným hostem. Rodině se začnou dít podivné, nevysvětlitelné věci a celé místo si nepěkně pohrává s psychikou každého z nich. Vše vrcholí tragédií, při které za neobjasněných okolností jeden člen rodiny zemře.

S touto událostí a se vším, co se v domě událo, se každý vyrovnává po svém. Nejsme ale svědky společného truchlení. Naopak. Je zajímavé sledovat to, jak příběh postupně skládají do komplikované mozaiky, která je plná mezer a ve které se zrcadlí jejich vlastní neurózy.

Tento seriál však není klasický duchařský horor, který na vás bude cílit skrze uměle vytvářené šoky. Naopak. V průběhu děje se pomalu dostáváme do žánru psychologického dramatu, který se zabývá právě nitrem postav, které nám postupně představuje a krásně tak ukazuje sedm naprosto odlišných charakterů, které dohromady tvoří jeden podivný a chvílemi opravdu mrazivý rodinný příběh. Pracuje s tématy, jako je strach ze smrti, strach ze samoty a díky tomu ve vás vyvolá ten správný pocit, který u kvalitního hororu máte mít. Ale abyste neměli pocit ochuzení, narazíte v něm na scény, které vás vyděsí. Stačí jen pozorně sledovat obrazovku a zachytíte něco, u čeho se budete možná sami sebe ptát, jestli se vám to zdálo nebo ne.

Jestli ještě váháte, přesvědčí vás možná fakt, že Stephen King tento seriál označil za „blízký ke geniálnímu dílu“. A to už je nějaké prohlášení, ne? Pokud vás první série zaujme, v příštím roce bychom se měli dočkat druhé s názvem The Haunting of Bly Manor. A doufejme, že bude minimálně stejně tak povedená, jako ta první.

Tvůrcem a režisérem je Mike Flanagan (Oculus, Ouija: Zrození zla), pod scénářem je podepsáno několik lidí, a to Meredith Averill (Panenka Jane, Pure Genius), Elizabeth Ann Phang (Agresivní virus, Colony), Scott Kosar (Podivní, Mechanik), Jeff Howard (Zlo nikdy nespí, Geralds game) a Mike Flanagan. Práci s kamerou skvěle zvládl Michael Fimognari (Brotherhood, Provinění).

The Haunting, Horor / Drama / USA / 2018 – 2020 / 19 h 36 minut (Minutáž: 43-71 min)

Epizody: Steven Sees a Ghost, Open Casket, Touch, The Twin Thing, The Bent-Neck Lady, Two Storms, Eulogy, Witness Marks, Screaming Meemies, Silence Lay Steadily.

Herecké obsazení: Carla Gugino, Michiel Huisman, Elizabeth Rease, Henry Thomas, Oaxton Singleton a další

Source :

CSFD, IMDB

Have your say!

0 0

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.