Domů » Walmart v reakci na střelce stahuje násilné videohry ze svých regálů

Walmart v reakci na střelce stahuje násilné videohry ze svých regálů(1 minuta čtení)

CTJJ5N Front view of a Walmart supercentre store exterior sign logo Ontario Canada KATHY DEWITT. Image shot 05/2012. Exact date unknown.

Legalita zbraní je velmi diskutované téma, především když jsou zapojeny v tragédii, jako jsou nedávné útoky ve Spojených státech amerických. Podle některých mají na motivaci střelců podíl také videohry, což se rozhodl řetězec Walmart řešit.

Minulý víkend jste v médiích mohli zahlédnout zprávu o útoku střelce, jehož řádění v El Pasu podlehlo 22 lidí. Incident přitom není v poslední době ojedinělý a k situaci se vyjádřil i americký prezident Donald Trump, který dává částečnou vinu videohrám. Poslední z incidentů se stal ve známém prodejním řetězci Walmart, který v reakci na nešťastnou událost začal stahovat z regálů videoherní tituly, zobrazující jakoukoli formu násilí. Tuto zprávu potvrdil serveru Kotaku jeden z představitelů řetězce s tím, že do budoucna mají být některé tituly staženy z prodeje úplně. Mluvčí Walmartu Tara House však později uvedla věci na pravou míru. Videohry, obsahující násilí, jsou z nabídky Walmartu staženy dočasně, kvůli úctě k pozůstalým a nejedná se o dlouhodobý plán. Walmart do této doby neudělal jedinou změnu, co se prodeje střelných zbraní týče.

Source :

Kotaku

Have your say!

0 0

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.