Domů » WoW Classic: Známe názvy chystaných realmů, Blizzard láká zpět do hry inaktivní hráče

WoW Classic: Známe názvy chystaných realmů, Blizzard láká zpět do hry inaktivní hráče(3 minuty čtení)

V době psaní tohoto článku stále ještě probíhá zátěžový test, o kterém jsem se zmiňoval minule. Jakmile vývojáři realmy vypnou, zpět do světa Classicu se budeme moci podívat až při jeho vydání 27. 8. 2019. Předtím si ale můžeme zarezervovat jména postav. Activision Blizzard se také rozhodl překvapit dárkem inaktivní hráče.

Zátěžový test, který Blizzard plánoval a několikrát odložil, je v plném proudu a jelikož jsem v původní verzi hry bez datadisků také začínal, nemohl jsem si nechat tuhle nostalgickou událost ujít. A abych tomu přidal ten správný feel, založil jsem rovnou classu, se kterou jsem Azeroth navštívil poprvé, a totiž s hunterem v taurení podobě.

Nastavení grafiky jsem ponechal v kolonce „Classic“, aby se jednalo o co nejvíce autentický zážitek. Samozřejmě monitory jsme měli v té době značně odlišné, ale i přesto na mě dýchla atmosféra poctivého MMORPG, kde opravdu cítíte progress své postavy. Pro spoustu hráčů, kteří začínali s WoWkem až v pozdějších datadiscích, byly některé změny velmi překvapivé, jak jsem vytušil z jejich zmatených dotazů v general chatu, jako například: „Proč nemám na mapě quest objectivy?” a podobně. Spíše než o zběsilé levelování a equipování postav šlo v tomto testu o to vyzkoušet stabilitu v zátěži a myslím, že servery vše zvládaly dobře. Alespoň já jsem žádné významnější problémy nezaznamenal. Bylo to příjemné oživení vzpomínek a časů dávno minulých. Otázkou je, jestli bude Classic schopen udržet si svou hráčskou komunitu, nebo to lidi zkrátka po poměrně zdlouhavém grindování, které je pro tuhle verzi hry typické, přestane bavit. Nechme se překvapit, ale dle celkových ohlasů, které jsem zaznamenal je o WoW Classic velký zájem.

Jak jsem již zmínil, konečně jsme se dozvěděli i jména realmů, které na nás budou v Classicu čekat. Budeme si moci vytvořit 3 charaktery a tato možnost bude dostupná pro všechny s aktivním předplatným či game timem. Učinit tak budete moci již 13. srpna v čase 00:01. Tak si nastavte budíky a berte také na vědomí, že při zakládání postav na PvP realmech musí být všechny vaše postavy jedné frakce.

A jaké že EU realmy si pro nás Blizzard připravil?

CZ/SK komunita se mezitím rozhoduje, který z realmů pojme za svůj domov, přičemž jsou zatím v hledáčku zejména dvě možnosti, a to realmy Golemagg a nebo Shazzrah, oba PvP. Hlasovat můžete například zde na strawpollu a dle výsledku se pak rozhodnout, zda se k většině naší komunity přidáte také.

Na redditu se nedávno objevila informace, že některým inaktivním hráčům Blizzard do e-mailu poslal malý dárek. Konkrétně se jedná o character boost na level 100. Zdá se, že ho mohou obdržet pouze hráči, kteří neměli hru předplacenou zhruba kolem dvou let. Nicméně jsou to jen spekulace a žádné oficiální informace zatím nejsou k dispozici. Tak pokud vás náhodou návrat do světa WoW láká, zkontrolujte své e-mailové schránky!

Have your say!

0 0

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.